Wypadki drogowe na terenie Chicago

Wypadki związane z ruchem pojazdów silnikowych, w tym samochodowe, motocyklowe oraz samochodów ciężarowych, są najczęstszą podstawą roszczeń z tytułu szkody na osobie. Przeważnie chodzi w nich o czyjeś zaniedbanie. W postępowaniach prawnych stroną poszkodowana jest powód (ang. plaintiff), który występuje przeciwko pozwanemu (ang. defendant). W większości wypadków drogowych w Illinois powód musi wykazać zaniedbanie pozwanego, by żądać odszkodowania w oparciu o prawo cywilne. Dodatkowo, powód ma obowiązek wykazać, że zaniedbanie pozwanego było bezpośrednią przyczyną zarówno zderzenia jak i uszkodzenia ciała powoda. W tego typu postępowaniach przydaje się pomoc prawnika zajmującego się wypadkami drogowymi w Chicago.

Zaniedbanie w wypadkach drogowych

Przy dowodzeniu zaniedbania ze strony osoby powodującej wypadek powód często powołuje się na przepisy prawa stanowionego oraz kodeksu drogowego. W przypadku, gdy kierowca nie zatrzymał się na znaku stop i spowodował wypadek, wykazanie, że postępował on niezgodnie z prawem stanowionym wystarczyłoby, aby orzec o jego winie. Prostych sytuacji jest jednak niewiele, a przy wypadkach bardziej skomplikowanych ważne jest skorzystanie z usług adwokata posiadającego doświadczenie w tej dziedzinie prawa. Ankin Law Office pomaga w ustaleniu winnego wypadku i przygotowuje dokumentację potrzebną do złożenia wniosku o odszkodowanie.

Adwokaci naszej kancelarii zajmujący się wypadkami drogowymi w okolicach Waukegan regularnie trudnią się tymi zagadnieniami. Jeżeli doznałeś uszkodzenia ciała, zadzwoń do nich.

Przyczyny wypadków drogowych

Jest wiele możliwych przyczyn wypadków drogowych. Ustalenie przyczyny wypadku zwykle wskazuje winnego. Do najczęstszych wypadków drogowych należą:

  • Wypadki wynikające z nadmiernej prędkości (szybkość)
  • Wypadki wynikające z brawurowej jazdy (jazda agresywna)
  • Wypadki wynikające z rozproszenia uwagi kierowcy (np. rozmowa przez telefon)
  • Wypadki związane ze spożyciem alkoholu
  • Wypadki związane z odpowiedzialnością za skutki wad wyrobu (wady pojazdu)
  • Wypadki wynikające z zagrożeń na drodze.

Bez względu na przyczynę wypadku ważne jest, aby poszkodowanego reprezentował adwokat posiadający wiedzę i doświadczenie w sprawach związanych z wypadkami drogowymi w Chicago. Nasza kancelaria posiada wiele lat doświadczenia w negocjowaniu i załatwianiu spraw wynikających z kolizji drogowych i zapewnia możliwie najwyższe odszkodowania dla swoich klientów. Biuro w Chicago prowadzi postępowania z całego Illinois. Skontaktuj się z doświadczonym chicagowskim prawnikiem zajmującym się wypadkami drogowymi, aby umówić się na bezpłatną konsultację wstępną i uzyskać informacje jak możemy Ci pomóc dochodzić odszkodowania, na jakie zasługujesz za wypadek drogowy w Illinois.